Jesteśmy razem

23 maja, kiedy w Siemiatyczach odbywała się VIII Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy razem”, z problemem niepełnosprawności i próbą jej oswojenia zmierzyła się również klasa IC. W ramach zajęć z wychowawcą uczniowie wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez wolontariuszy z grupy „PełnoAktywni”.

Czworo wolontariuszy, warto dodać, że zarówno sprawnych, jak i z niepełnosprawnością, pod wodzą pani Katarzyny Kameckiej - Lach przygotowało i przeprowadziło kilka ćwiczeń uświadamiających, że niepełnosprawność czyni życie trudniejszym, ale wcale nie musi być ono gorsze.

W ramach zajęć uczniowie mieli okazję przez chwilę poczuć się jak osoba z niepełnosprawnością, np. ruchową, wzrokową i doświadczyć barier, z jakimi każdego dnia tacy ludzie się zmagają.

Zajęcia były nie tylko fajną zabawą doskonale integrującą klasę, ale przede wszystkim oswajały z problemem niepełnosprawności, uczyły szacunku, tolerancji i wyrozumiałości.