Jesienne Trele 2016

19 listopada 2016, o godzinie 16:00, w sali Siemiatyckiego Ośrodka Kultury odbyła się jubileuszowa XX edycja Festiwalu Piosenki "Jesienne Trele". Jak zawsze Festiwal został przygotowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Siemiatyczach przy wsparciu dyrekcji i nauczycieli oraz Siemiatyckiego Ośrodka Kultury.

Samorządowi w przygotowaniach pomagała również młodzież z klasy IB Liceum Ogólnokształcącego, której wychowawcą jest pani Barbara Łuba oraz klasy IIIE z wychowawczynią panią wicedyrektor Bożeną Czerkas.

Imprezę poprowadziła czwórka naszych uczniów: Paulina Trochimiak (IIC), Dominik Wasilewski (IIC), Elisa Scaduto (IIIA) i Maciej Tryniszewski (IIIA).

W Festiwalu wzięło udział 17 wykonawców - solistów i zespołów (zgodnie z regulaminem młodzież w wieku powyżej 13 lat).

Wykonawców oceniało jury w składzie: Dyrektor Zespołu Szkół w Siemiatyczach  - Bożena Krzyżanowska (przewodnicząca),  Zdzisław Warpechowski - pomysłodawca Jesiennych Treli, Ks. Andrzej Sochal - Dyrektor Katolickiego Radia Podlasie, Jolanta Sidorowicz - Dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, Piotr Siniakowicz -  Burmistrz Miasta Siemiatycze oraz Mateusz Sidorowicz - uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Siemiatyczach.

Werdykt jury odczytała Pani Dyrektor Bożena Krzyżanowska, nagrody wręczyli ich fundatorzy. Jury przyznało wykonawcom następujące nagrody:   Nagrodę Starosty Powiatu Siemiatyckiego otrzymała Kamila Skuliniec, nagrodę Przewodniczącego Rady Powiatu Siemiatyckiego - Filip Tymiński, nagrodę Burmistrza Miasta Siemiatycze -  Majkel Parafiniuk, nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Siemiatycz - Karol Konachowicz, nagrodę Dyrektora Oddziału Banku BGŻ BNP Paribas S.A. w Siemiatyczach - Katarzyna Król, nagrodę Dyrektora Siemiatyckiego Ośrodka Kultury - Joanna Drewnowska , zaś Agata Wawrzyniak - nagrodę Rady Rodziców i Dyrektora Zespołu Szkół w Siemiatyczach. Dodatkowo nagrodę Katolickiego Radia Podlasie otrzymał duet: Paulina Trochimiak (saksofon altowy) i Julia Nielipińska (saksofon sopranowy).

Pani dyrektor Bożena Krzyżanowska podziękowała przyjaciołom i sponsorom, którzy poprzez swoją życzliwość wspierają wiele naszych działań. W dowód wdzięczności wręczyła pamiątkowe statuetki XX Jubileuszowych Jesiennych Treli.

Wszystko zaczęło się 20 lat temu wicedyrektor Pan Zdzisław Warpechowski - pasjonat, poeta, scenarzysta i reżyser wielu spektakli kabaretowych, zorganizował razem z Samorządem Uczniowskim pierwsze Jesienne Trele. Od 10 lat dzieło to kontynuuje obecna wicedyrektor szkoły Pani Bożena Czerkas.

Po zakończeniu części konkursowej odbył się koncert jubileuszowy w wykonaniu uczestników poprzednich edycji połączony z prezentacją  zawierającą filmy z pierwszych Jesiennych Treli oraz zdjęcia z lat poprzednich.

Prezentację prowadziła pani Edyta Niewińska – nauczycielka języka polskiego z siemiatyckiego liceum.  W koncercie jubileuszowym wystąpili: Urszula Burakowska, Anna Godun z córką Mają, Paulina Kosińska, Majkel Parafiniuk, Krystian Klepacki i Joanna Dawidziuk.

Po koncercie  publiczność  zaśpiewała razem „20 lat minęło, jak jeden dzień”.

Nagrody ufundowali: Starosta Powiatu Siemiatyckiego, Burmistrz Miasta Siemiatycze, Przewodniczący Rady Powiatu, Przewodniczący Rady Miasta, Dyrektor Oddziału Banku BGŻ BNP Paribas S.A. w Siemiatyczach, Dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, Dyrektor i Rada Rodziców Zespoły Szkół w Siemiatyczach oraz Katolickie Radio Podlasie. Patroni medialni: KURIER PODLASKI – GŁOS SIEMIATYCZ, PODLASIE 24, KATOLICKIE RADIO PODLASIE.