ZJAZD 2009 Relacja i program

RELACJA I ZDJĘCIA

W dniach 27-28 czerwca 2009r. w Zespole Szkół odbył się IX Zjazd Absolwentów i Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Siemiatyczach.

Przygotowania do zjazdu zaczęły się jednak znacznie wcześniej. Zarówno dyrekcja, Komitet Organizacyjny Zjazdu jak i większość nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów poświęciła wiele wolnego czasu na odnowienie i uporządkowanie klas lekcyjnych, korytarzy oraz terenu wokół szkoły - wszystko po to, by goście odczuli, jak gospodarze cieszą się na ich przyjazd.

27 czerwca wszystko było już dopięte na ostatni guzik. Uroczyste obchody 65-lecia szkoły uczestnicy Zjazdu mogli rozpocząć nabożeństwami w kościele i w cerkwi. Po mszach odwiedzono groby nauczycieli, pracowników oraz wychowanków gimnazjum i liceum, złożono tam kwiaty i zapalono znicze.

Dzięki staraniom organizatorów i wsparciu finansowemu uczestników zjazdu na grobie Ignacego Gilewskiego wykonano nowy pomnik, który został poświęcony przez absolwenta naszego liceum - księdza Jana Wasilewskiego.

Rejestracja uczestników IX Zjazdu Absolwentów miała miejsce w godzinach od 10.00 do 12.00 na terenie szkoły, a o godz. 12.00 nastąpiło oficjalne otwarcie, którego dokonała przewodnicząca Zjazdu dr Ewa Jasińska-Zubelewicz.

Głos zabrała również obecna dyrektor szkoły mgr Bożena Krzyżanowska, nauczycielka historii mgr Grażyna Sidorczuk-Uszyńska – przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego oraz przedstawiciele gości.

Podczas otwarcia uroczystości odsłonięta została tablica pamiątkowa, a część oficjalną zakończył przygotowany przez młodzież program artystyczny.

Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia wszystkich uczestników zjazdu goście mogli zwiedzić szkołę, wpisać się do kroniki, poszukać dawnych znajomych i zjeść obiad (niewątpliwą atrakcją były domowe pierogi przygotowane przez panie z kuchni oraz kulinarnie uzdolnionych nauczycieli.) Potem był czas na klasowe spotkania - „odkurzanie” wspomnień czy opowieści o losach obecnych i nieobecnych.

Wspólna zabawa rozpoczęła się o godzinie 19.00 i trwała do białego rana, a o 10.00 w niedzielę poszczególne klasy zebrały się raz jeszcze, by się pożegnać i zaplanować kolejne spotkania.

Ogółem w IX Zjedzie wzięło udział ponad trzystu absolwentów. Zdecydowaną większość stanowili przedstawiciele starszych roczników. Maturzystów z ostatnich 20 lat było naprawdę niewielu. Zapewne młodych zajmuje teraz praca, kariera, rodzina - na wspomnienia przyjdzie czas za lat kilkanaście.

Program IX Zjazdu

27 czerwca (sobota) 2009

godz. 8:00 – nabożeństwo w cerkwi pw św. Apostołów Piotra i Pawła

godz. 9:00 – msza w kościele pw Wniebowzięcia NMP