accessible

Dziewczęta z ZS Siemiatycze wygrały II Ligę Licealiady Województwa Podlaskiego

Siatkarki z Siemiatyckiego Liceum wygrały II Ligę Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego w roku szkolnym 2017/2018 i awansowały do I Ligi.

Siatkówka jest najbardziej popularną grą zespołową w rozgrywkach szkolnych, gdzie startuje najwięcej szkół. Rozgrywki szkół ponadgimnazjalnych składają się z III lig. W ligach startuje po dwanaście zespołów. Żeby dostać się do elity dwunastu najlepszych szkół, należy znaleźć się w dwójce najlepszych zespołów, najpierw w trzeciej, potem w drugiej lidze. Pierwszy krok licealistki z Siemiatycz wykonały w roku szkolnym 2016/2017 wygrywając bez straty seta trzecią ligę. W minionym tygodniu dziewczęta rozegrały dwa ostatnie turnieje II Ligi Licealiady Województwa Podlaskiego. We wtorek 10.04.2018r. w Bielsku Podlaskim wygraliśmy mecze z ZSWiO Łomża 2:0 (25:11, 25:8) i ZSR Ostrożany 2:0 (25:10, 25:11). Drugi turniej rozegraliśmy 13.04.2018r. w Augustowie. Tam rozegrany został najważniejszy mecz decydujący o pierwszym miejscu w lidze. Zespół z I LO Augustów był wiceliderem, mającym tylko jeden punkt straty do naszego zespołu. Mecz był bardzo zacięty, ale to siemiatyczanki pomimo małej i niskiej sali wygrały dwa sety, oddając tylko na chwilę prowadzenie w drugim secie. Pierwszego seta wygraliśmy 25:16, natomiast drugiego 25:14. Drugi mecz z ZS Sokółka był tylko zabawą treningową. Wygraliśmy dwa sety z jednakowym wynikiem 25:8. W następny roku szkolnym gramy już w pierwszej Lidze Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie będziemy mogli powalczyć o finał wojewódzki. W finale grają cztery najlepsze zespoły z ligi. Dostanie się do tej czwórki będzie naszym celem, który spróbujemy osiągnąć w przyszłym roku.

Skład drużyny ZS Siemiatycze na turnieju w Bielsku Podlaskim:
od lewej: Anna Bajena, Katarzyna Michnowska, Hanna Liguz, Wojciech Zieleniewski – trener zespołu; w siadzie: Agata Bajena, Weronika Sobecka, Katarzyna Lachowicz

Skład drużyny ZS Siemiatycze w Augustowie:
od lewej: Dominika Szumarska, Katarzyna Michnowska, Marta Wermijewicz, Anna Bajena; w siadzie: Weronika Sobecka, Gabriela Poniatowska, Katarzyna Lachowicz