„Poznawanie innych kultur kluczem do rozwoju uczniów” relacja z wyjazdu

W ramach projektu „Poznawanie innych kultur kluczem do rozwoju uczniów” grupa uczniów klas trzecich wyjechała do Grecji w dniach od 4 do 10 października. Nie był to wyjazd czysto „wakacyjny”. Każdego dnia odbywały się zajęcia, w ramach których uczniowie przygotowywali ulotki związane z Grecją. Kulturę tego helleńskiego kraju poznawali także zwiedzając jego urokliwe zakątki: Stary Panteleimon, wyspę Skhiatos, plażę Koukounaries, zamek w Platamonas oraz wąwóz rzeki Enipeas. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w sytuacjach codziennych oraz w czasie zajęć i odwiedzin w szkole greckiej w Katerini. Przygoda w Grecji na długo zostanie w pamięci i otworzy niejeden młody umysł na inne kultury.