accessible

„Poznawanie innych kultur kluczem do rozwoju uczniów” projekt edukacyjny

W roku szkolnym 2020/2021 szkoła nasza realizuje projekt edukacyjny „Poznawanie innych kultur kluczem do rozwoju uczniów”, realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Główne cele projektu to:
-  rozwój kompetencji społecznych i interpersonalnych naszej młodzieży
-  poszerzenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w kontekście edukacyjnym i codziennych rozmowach
- budowanie postawy otwartości i tolerancji wobec innych osób
- poznanie nowej kultury europejskiej oraz podwyższenie świadomości bycia Europejczykiem
- poznanie źródeł kultury greckiej i zaciekawienie uczniów jej elementami
- integracja i współpraca z uczniami szkoły PLATON
- rozwijanie kompetencji cyfrowych poprzez tworzenie i wykorzystanie nowych technologii i pomocy audiowizualnych oraz cyfrowych

 Kluczowym elementem projektu są wyjazdy edukacyjne do Grecji. Pierwsza 20 osobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami wyjechała w dniu 4 października 2020r. na tydzień do Paralia Neou Panteleimona. Kolejna grupa uczestników projektu wyjedzie do Grecji w dniach 11-17.10.2020r.

Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez grecką szkołę partnerską PLATON M.E.P.E. School w Katerini. Drugim z elementów naszego projektu będzie nauka geografii i historii w kontekście praktycznym: zwiedzanie Meteorów, zwiedzanie parku narodowego Góry Olimp, zwiedzanie Litochoro, Starego Pantaleimonu, wąwozu Enipeas, zamku w Platamonas.

 W dniach 15-18 września odbyła się wizyta przygotowawcza. Delegacja ze szkoły poznała miejsce, hotel, gdzie młodzież będzie przebywała w Grecji. Spotkaliśmy się również z dyrekcją i nauczycielami ze szkoły partnerskiej PLATON M.E.P.E. School w Katerini.

Uczniowie będą mieli okazję zapoznać się dokładniej z historią i literaturą Starożytnej Grecji, ale także poznać nowsze elementy kultury tego kraju. Kilkudniowy pobyt pozwoli uczniom na obserwację życia społecznego Grecji, dostrzeżenia podobieństw i różnic w stosunku do znanych im z Polski wzorców. Będzie okazją do poszerzenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w kontekście edukacyjnym i codziennych rozmowach.

Na zdjęciu pierwsza grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami.

 

Na bieżąco będziemy relacjonować i zamieszczać informacje i zdjęcia na FB oraz na stronie szkoły.