accessible

NASI UCZNIOWIE NA ETAPIE OKRĘGOWYM XLVI OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ

W dniach 8. i 9. lutego 2020 roku pięcioro uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Siemiatyczach wzięło udział w zawodach okręgowych XLVI Olimpiady Geograficznej w Białymstoku.

 

O zakwalifikowaniu się do II etapu decydowała liczba uzyskanych punktów za wykonane prace pisemne I etapu na jeden z wybranych tematów tegorocznej edycji. Każdej ze zgłoszonych osób z naszego liceum udało się osiągnąć minimalny próg punktowy kwalifikujący do eliminacji okręgowych.
W tym roku prace olimpijskie (pod kierunkiem nauczyciela geografii – mgr Elżbiety Sielickiej) przygotowali: Aleksandra Łuba (IIC), Natalia Jaszczołt (IIIC), Kamila Małyszczuk (IIIC), Gabriela Twarowska (IIIC) i Grzegorz Tyborowicz (IIIC).
W części pisemnej eliminacji okręgowych 8. lutego wzięło udział 36 uczniów z podlaskich liceów. Zawody polegały na rozwiązaniu trzech kolejnych testów z różnych dziedzin geografii. Do części ustnej, odbywającej się następnego dnia, zostało zakwalifikowanych 11 uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w części pisemnej. Wśród nich znalazło się troje uczniów naszej szkoły: Aleksandra Łuba, Kamila Małyszczuk i Grzegorz Tyborowicz. Musieli się zmierzyć z rozwiązaniem multimedialnego quizu geograficznego składającego się z 20 zamkniętych pytań a także przedstawić przed jury wypowiedzieć ustną na wylosowany przez siebie temat.
W ostatecznej klasyfikacji nasi uczniowie zajęli kolejno: 8. miejsce – Grzegorz Tyborowicz, 10. miejsce – Aleksandra Łuba, 11. miejsce – Kamila Małyszczuk.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!