Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

2 grudnia 2019 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego odbył się finałowy etap Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Celem Olimpiady jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat profilaktyki zakażeń HIV, innych chorób przenoszonych drogą płciową, a także kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. W eliminacjach powiatowych rywalizowało po pięciu uczniów ze szkół naszego powiatu: Zespół Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie, Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach i Zespół Szkół w Siemiatyczach. Do etapu wojewódzkiego przystąpiło 50 uczestników z całego województwa podlaskiego. W zmaganiach finałowych trzy nasze uczennice: Julia Żebrowska, Hanna Tarasiuk i Aleksandra Krajewska uzyskały tytuł finalistek. Gratulujemy Dziewczyny!!! Opiekunem uczniów była pani Małgorzata Sawczuk.