accessible

FESTIWAL TALENTÓW

„Nie cho­waj ta­len­tu. Pokaż go światu” – pod takim hasłem, 6 grudnia, odbył się już ósmy szkolny Festiwal Talentów. Grupa uczniów swoimi występami i prezentacjami ubarwiła przypadające w tym dniu Mikołajki. Całość imprezy poprowadziło radosne trio - Angelika Boruc z II A oraz Łukasz Ryżyk i Michał Bujno z II D.

 

Pierwszy wystąpił maturzysta  Bartek Bobienko z III C, który już wcześniej dał się poznać ze swoich niezwykłych umiejętności aktorskich i kabareciarskich.

 

W jego wykonaniu usłyszeliśmy skecz „Ludzie, trzymajcie czapki”. Magdalena Dubiec z III A, przygotowała film obrazujący jej zainteresowania.  Tworzy ona filmy, interesuje się grafiką komputerową, muzyką elektroniczną oraz grami komputerowymi (w kontekście zarówno grania, jak i ich tworzenia)”.

Kolejny uczestnik - Filip Kłopotowski z klasy  II D zagrał na gitarze i zaśpiewał piosenkę zespołu Kodaline „ All I want”. Pasją Kamili Komoń z II A jest fotografia, a w ostatnim czasie szczególnie fotografia sportowa.  Efekty jej pracy zebrani mogli poznać dzięki prezentacji, którą sama przygotowała. Bartłomiej Pociecha również z II A zagrał na gitarze „Stairway to Heaven” legendarnego zespołu Led Zeppelin. Jego zainteresowanie zrodziło się siedem miesięcy temu. Bartek uczy się samodzielnie wykorzystując Internet i dostępne tam porady.

Paula Warszycka, z klasy I F ma wiele zainteresowań: śpiew, rysowanie, pisanie i opieka nad zwierzętami. Podczas Festiwalu zaśpiewała piosenkę Sylwii Grzeszczak –„Tamta dziewczyna”. Milena Kosińska z ID, brała udział w kilkudziesięciu różnego rodzaju konkursach, z czego w ponad 40 została laureatką. Jest współautorką książki „Historia jednej fotografii”. Tańczy  w  Zespole Pieśni i Tańca „ Małe Podlasie”, śpiewa w szkolnym chórze, gra na gitarze. Milena jest stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego na rok 2019. Swoje pasje przedstawiła w przygotowanej przez siebie prezentacji. Festiwal zakończył duet z I B - Wiktoria Nikołajuk i Maciej Olszewski. W ich wykonaniu zebrani usłyszeli piosenkę Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy”. Publiczność  żywiołowo reagowała  na występy wszystkich uczestników oraz nagradzała ich gromkimi brawami.

Niespodzianką podczas uroczystości był koncert pieśni operowych w wykonaniu absolwentki naszego liceum - Karoliny Kryńskiej. Karolina uczyła się w klasie o profilu matematyczno-fizycznym, co nie przeszkadzało jej rozwijać swoich zamiłowań muzycznych. Przez cały okres nauki w liceum śpiewała w chórze oraz dwukrotnie uczestniczyła w szkolnym Festiwalu Talentów. Jej przygoda ze śpiewem trwa już 12 lat, Karolina śpiewa nadal w chórach, bierze udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych śpiewaków i dyrygentów. Chór Miasta Białegostoku, którego jest członkiem, zdobył I miejsce w międzynarodowym konkursie w Sestri Levante we Włoszech. Aktualnie Karolina jest studentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie filia w Białymstoku na kierunku wokalistyka- śpiew solowy. Swoje umiejętności szkoli pod okiem doktor habilitowanej Marty Wróblewskiej. Podczas festiwalowego koncertu nasza absolwentka zaprezentowała kilka pieśni polskich kompozytorów, a na pianinie akompaniowała jej pani Beata Trzaskoś - ucząca w Szkole Muzycznej w Siemiatyczach. Cała społeczność szkolna była pod ogromnym wrażeniem koncertu operowego, za który podziękowała długimi brawami.

Na zakończenie Festiwalu dyrektor szkoły Bożena Krzyżanowska podziękowała wszystkim wykonawcom i zachęciła do rozwijania swoich pasji. Szczególnie wzruszające słowa skierowała do Karoliny Kryńskiej wspominając jej szkolne lata i życząc sukcesów w życiu artystycznym. Na scenie w tym wyjątkowym dniu musiał pojawić się Mikołaj, który wręczył uczestnikom Festiwalu Talentów upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Szkolny Festiwal był także okazją do wręczenia dyplomów i nagród za wyróżnienia w wojewódzkim konkursie czytelniczym „Czy znasz twórczość Zofii Piłasiewicz?”. Otrzymały je Aleksandra Oleksiuk z II A i Katarzyna Arcimowicz z IA. 

Nad nagłośnieniem czuwała ekipa radiowęzła szkolnego działającego pod opieką pana Wojciecha Zieleniewskiego z niezawodnym Łukaszem Kubickim na czele. Imprezę przygotowali nauczyciele bibliotekarze naszej szkoły: Ewa Boguszewska oraz Jolanta Grzymkowska.

Zapraszamy za rok !!!