101 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 08 listopada 2019r. obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym, dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, w ramach której o symbolicznej godzinie 11:11 podczas uroczystej akademii wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali 4-zwrotkowy hymn państwowy.  Tegoroczną akademię pod hasłem „Wolność kocham i rozumiem” przygotowali uczniowie klasy IIB wraz z wychowawcą - panią Moniką Basistą przy wsparciu kolegów z innych klas drugich. Występ nawiązywał nie tylko do dnia 11 listopada 1918r. Uczniowie przypomnieli również powstania śląskie, Powstanie Wielkopolskie, obronę Lwowa i Bitwę Warszawską. Całość przeplatały piosenki nawiązujące do tych wydarzeń oraz do hasła przewodniego w wykonaniu chóru pod batutą pana Łukasza Kraujutowicza.