accessible

XVII EDYCJA KONKURSU WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

10 października 2019 r. odbyła się XVII  edycja Ogólnoszkolnego Konkursu „Komisja Edukacji Narodowej – założenia, przedstawiciele, działalność, osiągnięcia”. Wzięli w niej udział uczniowie klas drugich. Ich występy oceniała komisja, w której skład weszły: pani Bożena Krzyżanowska – dyrektor szkoły, pani Jolanta Grzymkowska – nauczyciel bibliotekarz oraz Wioleta Wasilewska – przedstawicielka społeczności uczniowskiej.

 

 Uczniowie zmagali się w 3 konkurencjach. Dwuosobowe zespoły złożone z przedstawicieli wszystkich klas drugich odpowiadały na pytania dotyczące Komisji Edukacji Narodowej. Druga konkurencja polegała na przedstawieniu w dowolnej formie  utworu powstałego w epoce oświecenia. Drugoklasiści zaprezentowali cztery bajki Ignacego Krasickiego w formie krótkich, zabawnych scenek teatralnych.

W tej konkurencji tryumfowała klasa IID. Trzecie zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu w wybranej formie reklamy naszej szkoły. Jury maksymalną liczbą punktów nagrodziło za nie dwie klasy - IIA i IIB. Klasa IIA przygotowała film prezentujący sposób nauczania biologii, matematyki i wychowania fizycznego kiedyś i obecnie,  a klasa IIB-  piosenkę oraz towarzyszącą jej  prezentację multimedialną.

Po trzech seriach pytań  dotyczących patrona naszej szkoły i dwóch   konkurencjach okazało się, że klasy IIA i IIB mają taką samą liczbę punktów. Ostatecznie po trzykrotnej dogrywce  zwyciężyła klasa IIA, która w nagrodę otrzymała tort.

         Konkurs, jak co roku, przygotowały panie Bożena Czerkas i Monika Basista, a  prowadziły Anna Bajena i Aleksandra Olszewska  z klasy IIIA.