accessible

Projekt PEACE Cross-Cultural Understanding

Jak wszyscy zapewne zauważyli, w dniach 9 - 13 września br. w szkole mieliśmy niewielkie zamieszanie, szczególnie na lekcjach języka angielskiego. A wszystko to za sprawą trójki młodych osób z Hiszpanii, Algierii i Turcji, którzy przyjechali jako przedstawiciele studenckiej organizacji AIESEC w ramach projektu ”PEACE Cross-Cultural Understanding”.

Przez tydzień przeprowadzili lekcje języka angielskiego we wszystkich klasach liceum. Atrakcyjna formuła zajęć cieszyła się ogromną popularnością wśród młodzieży.

Lekcje były prowadzone wyłącznie w języku angielskim, co gwarantowało naszym uczniom możliwość sprawdzenia własnych umiejętności językowych. Studenci mieszkali w domach naszych uczniów. Ten projekt jest niepowtarzalną okazją do poznania młodych ludzi z całego świata oraz ich odmiennych zwyczajów kulturowych.

 

Studenci na lekcjach angielskiego opowiedzieli o tradycjach, kulturze i sytuacji, jaka obecnie panuje w ich ojczyznach, zapoznali uczniów z muzyką i tańcami narodowymi a także pokazali tradycyjne potrawy regionalne.

Po lekcjach zwiedzali miasto, Drohiczyn, Koryciny, Grabarkę. Nasi goście przebywali również w szkołach podstawowych w Siemiatyczach oraz wzięli udział w warsztatach tanecznych zorganizowanych przez Małe Podlasie.

 Zajęcia w SP nr 1

 

  Warsztaty taneczne z Małym Podlasiem

Studenci mieszkali w domach naszych uczniów. Nasze liceum po raz pierwszy wzięło udział w projekcie „PEACE Cross-Cultural Understanding” w 2012 roku.

  Na Górze Zamkowej w Drohiczynie

 

 W parku linowym  w Wólce n/Bugiem

Na Grabarce

 Ziołowy Zakątek Koryciny