accessible

KONFERENCJA EKOLOGICZNA

12 marca 2024 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach odbyła się konferencja ekologiczna zorganizowana przez Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Siemiatyczach w ramach przedsięwzięcia „Czyste powietrze - LoKen jesteśmy na TAK!”. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Siemiatyckiego, a medialny Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl.

 

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać trzech wykładów: Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka"- dr n. med. Anna Ślifirczyk, mgr Monika Orzełowska- Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytet w Siedlcach; "Co możemy zrobić by zapobiegać zanieczyszczeniu powietrza". Korzyści z uczestnictwa w projektach „Czyste powietrze” NFOŚiGW, WFOŚiGW - dr Tadeusz Demby, Rektor Nadbużańskiej Szkoły Wyższej im. Marka J. Karpia w Siemiatyczach; "Rolnictwo ekologiczne – za i przeciw"- dr inż. Mirosław Angielczyk - właściciel Firmy Dary Natury Koryciny.

 

 

 

 

 


Przedsięwzięcie realizowane w ramach programu priorytetowego “Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” z udziałem środków udostępnionych przez NFOŚiGW dla WFOŚiGW w Białymstoku “Czyste powietrze – LoKen jesteśmy na TAK!" Nr 5929/23/B-EE/ECP-924/DEE