accessible

Diecezjalny Dzień Młodzieży w Drohiczynie

14 września 2023 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, młodzież z naszej szkoły wzięła udział w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Drohiczynie. Spotkanie rozpoczęło się od integracji i powitania wszystkich przybyłych. Następnie zebrani wysłuchali historii życia i nawrócenia Piotra Byliny – znanego jako Edzio RAP – freestylowieca, tiktokera, uczestnika Fame MMA, dwukrotnego Mistrza Polski we Freestyle’u.

 

Z przypadkowych słów podawanych przez młodzież wykonawca układał piosenki i je rapował, a następnie rozdawał autografy i robił wspólne zdjęcia z uczestnikami spotkania.
Kolejnym punktem programu była Msza św., pod przewodnictwem bp Piotra Sawczuka, który w homilii podkreślił rolę krzyża jako znaku nie tylko cierpienia, ale w ogóle chrześcijaństwa, znaku zbawienia. Krzyż Chrystusa jest po to, by się było czego chwycić, , gdy będzie brakowało sił, gdy będzie brakowało motywacji, gdy pojawi się grzech – zaznaczył ksiądz Biskup. Zadał młodzieży pytanie o to, czy mają osobistą relację z Chrystusem, czy nawiązują więź z Nim jako osobą. Przybliżył zebranym wyniesioną niedawno na ołtarze rodzinę Ulmów z Markowej i zachęcił do naśladowania ich wierności Chrystusowi i Kościołowi. Na zakończenie Mszy św. przedstawiciel młodzieży odczytał telegram, który miał zostać wysłany do Ojca Świętego Franciszka.

Po Eucharystii przed młodzieżą wystąpił zespół „Małe TGD”, wykonujący muzykę pop z chrześcijańskim przesłaniem. Spotkanie zakończyło się obiadem w ogrodach seminaryjnych. Młodzieży w spotkaniu towarzyszyli nauczyciele, katecheci, księża oraz siostry zakonne.