accessible

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 4 września 2023 roku to dla nas wszystkich szczególny dzień. Godzina 9:00 to był moment, gdy wszyscy zebraliśmy się przed budynkiem szkoły, by oficjalnie rozpocząć kolejny rok szkolny. Uroczystość rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Jest to dla nas nie tylko forma szacunku dla naszej ojczyzny, ale także wyraz jedności i dumy z przynależności do tej wielkiej wspólnoty jaką jest nasza szkoła. Pani Dyrektor serdecznie przywitała wszystkich gości, uczniów, rodziców i nauczycieli oraz życzyła wytrwałości i motywacji na ten kolejny etap w naszym szkolnym życiu.


W tym szczególnym dniu mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Wojska Polskiego oraz Starostę Powiatu Siemiatyckiego, Pana Marka Bobla. To dowód na to, że nasza szkoła cieszy się dużym szacunkiem i uznaniem wśród lokalnych władz oraz instytucji. Po wyprowadzeniu sztandaru, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, rozpoczynając tym samym swoją szkolną przygodę. Nie możemy także zapomnieć o naszych maturzystach, którzy zgodnie z piękną tradycją naszej szkoły udali się na cmentarz, by uczcić pamięć żołnierzy poległych podczas II wojny światowej oraz Ignacego Gilewskiego – założyciela naszego liceum. To ważne, abyśmy pamiętali o tych, którzy poświęcili swoje życie w obronie naszej wolności i suwerenności.

 

 

 

 

Dziś, na starcie tego nowego roku szkolnego, przed nami wiele wyzwań, ale również wiele okazji do rozwoju i nauki. Razem, jako wspólnota uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół naszej szkoły, możemy osiągnąć wielkie rzeczy.

 

 

Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce, wytrwałości w dążeniu do celów oraz niezapomnianych chwil w naszej szkolnej rodzinie. Niech ten rok będzie pełen inspiracji i nowych, pozytywnych doświadczeń. Cieszymy się, że każdy z Was jest częścią tej wielkiej rodziny liceum, która już od 80 lat przekazuje wiedzę, kształtuje charaktery i inspiruje do osiągania sukcesów. Powodzenia w Nowym Roku Szkolnym 2023/2024!

 

Klasy pierwsze i wychowawcy:
1A - wych. mgr Teresa Urbańska
1B - wych. mgr Edyta Niewińska
1C - wych. mgr Iwona Kuczewska
1D - wych. mgr Małgorzata Mioduszewska - Scaduto
1 BS - wych. mgr Cezary Kudelski