accessible

Projekt edukacyjno-animacyjny w programie Bardzo Młoda Kultura

Projekt edukacyjno-animacyjny w programie Bardzo Młoda Kultura
Wybudźcie Kulturę! - Bliskie spotkania z kulturą 4 stopnia – przyznana kwota: 10.000 zł

 

Projekt „Bliskie spotkania z kulturą 4 stopnia” będzie przede wszystkim podkreślał podmiotowość młodzieży ich sprawczość w planowaniu i realizacji działań kulturalnych. Partnerstwo między grupą młodzieży a Ośrodkiem Kultury, które zawiązało się na początku 2023 roku jeszcze bardziej się scementuje i nabierze większego zakresu. Konkretną kontynuacją projektu będzie współpraca przy projektach i działaniach związanych z zainteresowaniami młodzieży takimi jak muzyka i kultura hip-hop. Nabycie nowych umiejętności podniesie ich warsztat artystyczny, a spotkania z przedstawicielami sztuki i kultury będą inspiracją do czerpania z wielkiego potencjału jakim jest sztuka i kultura. Dzięki współpracy poprawi się komunikatywność, wzajemna współpraca, uważność, refleksyjność. Młodzi ludzie angażując się w działania edukacyjno-artystyczne znajdą ujście dla swoich emocji, staną się nie tylko odbiorcą, ale współtwórcą tego obszaru. Planowane działania zwiększą wiarę młodych ludzi w swoje siły, sprawią, że uwierzą iż ich głos jest ważny i słyszalny.
Uczestnikami projektu będzie 12 osobowa grupa młodzieży z Siemiatycz i okolic.

 

Cele realizacji projektu
a) Zawiązanie się stałego partnerstwa lokalnego z młodzieżą, opartego na współpracy w działaniach kulturalnych.
b) Wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury, poprzez kształtowanie w młodzieży umiejętności, pobudzanie kreatywności, uważności, refleksyjności, innowacyjnego działania, współpracy, zwiększenie wiary we własne siły, poczucie sprawczości.
c)Tworzenie warunków do podmiotowego uczestnictwa młodzieży w kulturze, poprzez dokonywanie świadomych wyborów własnej drogi rozwoju.

 

Narodowe Centrum Kultury
Województwo Podlaskie
#BardzoMłodaKultura
BMK - woj. podlaskie


Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury : Bardzo Młoda Kultura 2023-2025.

 

Ruszają zapisy do projektu Bliskie spotkania z kulturą 4 stopnia, szukamy chętne osoby w wieku 13 - 25 lat. Uczestnikami projektu będzie 12 osobowa grupa młodzieży z Siemiatycz i okolic.
Zapowiadają się naprawdę ciekawe zajęcia warsztatowe, min:
• Warsztaty z muzyką klasyczną
• Warsztaty z produkcji muzycznej
• Warsztaty Hip-hop rapersko-tekściarskie
• Warsztaty z dramy
• Projektowanie i tworzenie instalacji artystycznej
• Spotkanie z terapeutą ds. uzależnień, Tematem spotkania: Rozwijanie poczucia własnej wartości oraz autodiagnoza zasobów osoby

 

Osoby chętne zapraszamy do kontaktu na mejla Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Obowiązuje zasada kto pierwszy.