accessible

ZACZYTANA SZKOŁA - PREZENTACJA KLASY III C


Dnia 18 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Zaczytana szkoła”, tym razem przygotowane przez klasę 3C. Prowadzący, Oliwia Gajko oraz Marcin Dołoto, przeczytali kilka fragmentów książki i przenieśli uczestników w tajemnicze miejsce, jakim jest Hogward. Słuchacze nie mieli wątpliwości, o jaką książkę chodzi. Była to oczywiście pierwsza część serii o najsłynniejszym czarodzieju świata, czyli „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” autorstwa J. K. Rowling.

Pan Wojciech Zieleniewski, wychowawca III C i nauczyciel wychowania fizycznego, w bardzo interesujący sposób przedstawił swoją propozycję lektury. „Triathlon: potrójna pasja: od pierwszego treningu do mety” Łukasza Remisiewicza to książka, po którą warto sięgnąć. Pan Zieleniewski przedstawił drogę, którą autor przeszedł od osoby z nadwagą, która nie uprawia żadnej aktywności fizycznej do uczestnika wielu maratonów i triathlonów na całym świecie. Ta książkowa propozycja z pewnością może być doskonałą inspiracją dla młodzieży.


Na koniec zebrani mogli sprawdzić swoją wiedzę o Harrym Potterze i jego przygodach. Prowadzący przygotowali Kahoota - mini quiz, w którym wzięli udział uczestnicy spotkania.
    
W zaciętej walce zwyciężył uczeń klasy 3C - Piotr Fiłoc. Gratulujemy!