AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy II B z wychowawczynią Alicją Smoktunowicz. W akademii udział wzięli również uczniowie klasy II C: Sylwia Kalinowska, Igor Łukijaniuk, Paweł Łuba i klasy III B: Wiktoria Filińska, Szymon Krysiuk, Daria Osmólska, Filip Sobolewski - Aleksiejuk.

Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierownictwem Łukasza Kraujutowicza i Maria Szeweluk z klasy III A, która na skrzypcach wykonała "Requiem for my friend" Zbigniewa Preisnera i "Rotę". W czasie akademii uczniowie zaprezentowali utwory, które przypomniały wydarzenia poprzedzające dzień odzyskania niepodległości i uświadomiły nam, że 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary i symbol miłości do Ojczyzny.