accessible

Europejski Dzień Języków

Wzorem lat ubiegłych, 26.09.2022r., został zorganizowany w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Od rana czekało na uczniów wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli języków obcych. Można było m.in. sprawdzić swoją wiedzę, zbierając konkursowe kody QR. Wśród zadań pojawiły się również sentencje łacińskie, ponieważ młodzież naszej szkoły ma możliwość nauki tego języka. W czasie lekcji języków obcych chętni uczniowie mogli zmierzyć się z dyktandem. Uwieńczeniem tego szczególnego dnia było spotkanie uczniów i nauczycieli na szkolnym holu, gdzie wspólnie zatańczono „Belgijkę” i zaśpiewano piosenkę „Panie Janie” aż w 5 różnych językach. Przez cały dzień uwagę uczniów zwracały stoiska tematyczne i dekoracje nawiązujące do motywu przewodniego dnia. Jak ważna jest znajomość języków obcych zauważył już Johann Wolfgang Goethe, mówiąc: „Iloma językami mówisz, tylekroć jesteś człowiekiem” Nasi uczniowie również mają tego świadomość, czego dowodem było ich aktywne uczestnictwo w szkolnym świętowaniu Europejskiego Dnia Języków.