ZACZYTANA SZKOŁA

„Zaczytana szkoła” to wydarzenie, które zaplanowane zostało jako jedno z działań przewidzianych do realizacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Podczas cyklicznych spotkań poszczególne klasy będą prezentowały na forum szkoły swoje fascynacje literackie.

W czwartek 22 września 2022 r. podczas długiej przerwy odbyło się pierwsze szkolne czytanie, które przygotowała klasa III A wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Sawczuk. Uczniowie opracowali ciekawą prezentacją dotyczącą korzyści płynących z czytania oraz podzielili się swoimi wrażeniami na temat swoich ulubionych książek, a były to: „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa oraz „Mały książę” A. Saint-Exupery’ego.

Szkolne czytanie prowadzili: Agnieszka Gumieniak i Maciej Grzybowski, a fragmenty „Małego księcia”czytały: Marlena Małyszczuk i Weronika Czerwiec.