ŚLUBOWANIE OPW OTWARCIE STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ

18 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbyło się otwarcie strzelnicy pneumatycznej i ślubowanie klasy pierwszej OPW.  Strzelnica znajduje się w budynku przy naszej szkole. Dzięki pozyskanym przez Starostę Pana Marka Bobla funduszom z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz środkom powiatu siemiatyckiego, budynek został poddany gruntownej przebudowie, po której uzyskano duże, przestronne pomieszczenie, umożliwiające lokalizację strzelnicy pneumatycznej. Strzelnica umożliwia strzelanie z karabinków i pistoletów pneumatycznych pięciu osobom jednocześnie na odległość 10 oraz 15 metrów. Obiekt jest wyposażony w karabinki i pistolety pneumatyczne,  kulochwyty i tarczociągi.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście:

Ksiądz Dziekan dr Jerzy Cudny Proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach,

Ksiądz Dziekan Paweł Sterlingow Proboszcz Parafii Prawosławnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach,

Marek Malinowski Członek Zarządu Województwa Podlaskiego,

Marek Bobel Starosta Powiatu Siemiatyckiego,

Henryk Boguszewski Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego,

Paweł Kowalczyk Radny Rady Powiatu Siemiatyckiego,

Pułkownik Jarosław Kowalewski Szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji,

Podpułkownik Tomasz Pryzmont Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w  Bielsku Podlaskim,

W imieniu dowódcy I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej Kapitan Tomasz Snarski z 14 batalionu Lekkiej Piechoty w Hajnówce,

Kapitan Paweł Józefiak Dowódca 2 kompanii 14 batalionu Lekkiej Piechoty w Hajnówce,

Kapral Zbigniew Jacewicz i szeregowy Rafał Paszko żołnierze prowadzący szkolenie uczniów w OPW,

Komisarz Michał Chmurkowski z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach,

Starszy Kapitan Szymon Piotrowski z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach,

Starszy chorąży sztabowy Straży Granicznej Adam Brzozowski,

Chorąży sztabowy Straży Granicznej Wojciech Bortniczuk,

Artur Gacki Nadleśniczy Nadleśnictwa Nurzec-Stacja,

Jadwiga Hackiewicz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siemiatyczach,

Marta Jakimiuk Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie,

Urszula Obrycka Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach,

Przemysław Chraniuk Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach,

Rafał Zaremba Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Siemiatyczach,

Janusz Demiańczuk, Jarosław Księżopolski Właściciele Firmy „Majka” wykonawcy strzelnicy,

Agnieszka Bolewska - Iwaniuk  Redaktor Katolickiego Radia Podlasie,

Rodzice uczniów klasy IC LO im. KEN OPW

Uczniowie klasy pierwszej – Oddziału Przygotowania Wojskowego złożyli uroczyste ślubowanie. W tym ważnym wydarzeniu wspierali ich rodzice oraz koleżanki i koledzy. Uczniowie ślubowali na sztandar szkoły, a słowa przysięgi i powaga na twarzach uczniów nadały tej chwili podniosły charakter. To było ważne wydarzenie w życiu młodego kadeta!  Pierwszoklasistom gratulujemy życiowego wyboru i trzymamy kciuki za pomyślny start!