I BIEG "TROPEM WILCZYM" W POWIECIE SIEMIATYCKIM

Organizatorami patriotycznego biegu było Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach i Gmina Perlejewo.Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy:

• Trasa I: dystans 1963m – Pieczyski – Perlejewo. Dystans biegu głównego związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”.

• Trasa II: dystans 5000m.  – od skrzyżowania Twarogi Trąbnica – Inochy do miejscowości Perlejewo. Po zakończonym biegu wszyscy udali się na cmentarz w Perlejewie, gdzie uczczono pamięć poległych żołnierzy, zapalono znicze i złożono kwiaty na grobie Żołnierzy Wyklętych, którzy zginęli 18 sierpnia 1945 roku w Miodusach Pokrzywnych w zwycięskim boju z grupą operacyjną NKWD, LWP i Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego.

Naszą szkołę reprezentowali:

Gabriela Twarowska, Kamila Małyszczuk,  Marta Weremijewicz, Patrycja Oksztul, Blanka Walkowicz, Diana Terebun, Natalia Tomczuk, Beata Przesmycka,  Dominika Dolińska, Aleksandra Olszewska,  Gabriela Wiśniewska,  Agata Bajena, Oliwia Wasilewska,  Julia Górska, Marlena Tararuj, Weronika Stypułkowska, Patrycja Szyszko, Małgorzata Panasiuk, Katarzyna Lachowicz, Wiktor Daciuk, Aleks Śmiechowski, Jakub Szyszko, Norbert Tarasiuk, Jakub Zieniuk, Sylwester Kałucki, Mateusz Jabczyk, Grzegorz Tyborowicz, Jakub Gołubkiewicz, Michał Mudel, Sebastian Nogieć  oraz  Pani dyrektor  Bożena Krzyżanowska, nauczyciele Iwona HapanowiczCharko, Wojciech Zieleniewski i Cezary Kudelski.Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i okolicznościową koszulkęz grafiką o tematyce Żołnierzy Wyklętych oraz pakiety patriotyczne.Pomimo mroźnego dnia  panowała gorąca atmosfera, a wojskowa grochówka i gorące napoje smakowały wyśmienicie.

Zdjęcia: B. Krzyżanowska, Wiadomości Powiatu Siemiatyckiego