BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W SUWAŁKACH

10 listopada 2017r. młodzież z Zespołu Szkół w Siemiatyczach pod opieką Iwony Hapanowicz – Charko uczestniczyła w II Biegu Niepodległości o Puchar Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego. W tym roku rywalizacja młodzieży odbyła się nad suwalskim zalewem Arkadia.

Na starcie stanęło blisko pięciuset zawodników, byli to uczniowie szkół średnich, klas mundurowych, wojska, straży granicznej, pożarnej, inspekcji transportu i służby więziennej.

Przy silnym wietrze, deszczu, niskiej temperaturze i trudnej trasie biegu z przeszkodami nasi uczniowie w składzie: Gabriela Twarowska, Aleksandra Olszewska, Wiktor Józef Daciuk, Kamil Szczurowski, Patryk Janiuk, Aleks Śmiechowski, Krystian Zaremba i Michał Mudel pokonali trasę biegu zajmując wysokie pozycje w rankingu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz kotyliony.

Organizatorzy zawodów przygotowali uczestnikom biegu gorący posiłek oraz ciepłe napoje. Zziębnięci ale szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w wojewódzkich obchodach Święta Odzyskania Niepodległości wróciliśmy do domów.