Projekty profilaktyczne

3 listopada 2015r. realizowane były w naszej szkole trzy projekty profilaktyczne:

a. „Różowej wstążeczki” – jego celem jest propagowanie profilaktyki raka piersi wśród kobiet poprzez regularne badania i samokontrolę. Spotkania z dziewczętami klas I przeprowadziła pani D. Smolarczuk, położna z siemiatyckiego szpitala.

b. Światowego Dnia Rzucania Palenia

c. Światowego Dnia Walki z AIDS

Podczas długiej przerwy na holu A I piętra został zorganizowany happening przez pracowników Siemiatyckiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, p. J. Balejko – pełnomocnika burmistrza ds. przeciwdziałania uzależnieniom oraz uczniów i p. C. Kudelskiego. Można było wziąć udział w konkursach, quizach, zmierzyć poziom dwutlenku węgla w płucach oraz przejść się w specjalnych alkogoglach pokazujących świat widziany oczami osoby będącej pod wpływem alkoholu. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali także materiały i ulotki oświatowo - zdrowotne. Zdjęcia w galerii.