Dzień Edukacji Narodowej 2015

Składali je przedstawiciele uczniów, rodziców, dyrekcja. Symbolem wdzięczności były kwiaty, którymi uczniowie obdarowali wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi szkoły. Tego dnia przeprowadzono również ceremoniał ślubowania pierwszoklasistów, którzy oficjalnie już zostali pełnoprawnymi członkami Zespołu Szkół w Siemiatyczach. Apel obfitował także w nagrody. Wyróżnieni nauczyciele odebrali nagrody dyrektora, klasa IIB nagrodzona została za zwycięstwo w konkursie wiedzy na temat patrona szkoły, zaś poszczególni uczniowie otrzymali nagrody za I miejsca w konkursach językowych zorganizowanych z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Oprócz części oficjalnej, odbyła się również część artystyczna, której tradycyjnie towarzyszyło sporo humoru. Organizatorzy, czyli klasa IID z wychowawcą E.M. Iwaniak, postanowili nadać jej w tym roku nietypowa formę rywalizacji pomiędzy dwoma najistotniejszymi ogniwami szkolnej społeczności – nauczycielami i uczniami, którzy zmierzyli się ze sobą w „Familiadzie”. Pytania dotyczyły najczęściej szkolnych realiów, a odpowiedzi niejednokrotnie zaskakiwały graczy. Pojedynek o punkty wygrali nauczyciele, ale przegranych tu nie było. Słodkimi upominkami nagrodzone zostały obie drużyny. Wartość tego turnieju tkwiła jednak w czym innym. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie pokazali, że bez problemu mogą pozostawić na chwilę swoje codzienne role i stanąć do walki jak równy z równym. I co najważniejsze – dobrze się przy tym bawić.