Spotkanie z zoopsychologiem

11 kwietnia 2018 r. uczniowie klas pierwszych naszego LO (oraz przedstawiciele klas drugich) mieli okazję poznać podstawy … „języka psów”. Pani Ewelina Tatarczuk, zoopsycholog z zawodu i zamiłowania, przybliżyła młodzieży zasady bezpiecznego zachowania się w obecności znajomych i obcych czworonogów.

Wyjaśniła, jak odczytywać sygnały wysyłane przez psy, pokazała zdjęcia obrazujące nastroje zwierząt: chęć do zabawy, czujność, strach, wrogość. Podczas spotkania był czas na zadawanie pytań i opowieści o własnych doświadczeniach związanych z psami.

Przekazane w ciekawy sposób praktyczne informacje na pewno znajdą zastosowanie podczas relacji z czworonogami. Młodzież uważa, że warto było wziąć udział w spotkaniu.

Pani Ewelina Tatarczuk prowadzi profesjonalne szkolenia psów, szczególnie interesuje ją praca ze zwierzętami wykazującymi agresję. Swój zawód wykonuje z ogromną pasją. Oczywiście ma własne psy, na razie czteryJ. Działa także jako wolontariuszka w Stowarzyszeniu Miłośników Zwierząt „Psiemiatycze”- z ramienia tego właśnie stowarzyszenia pani Ewelina gościła w naszej szkole. Spotkanie zorganizowali nauczyciele bibliotekarze.