V Powiatowy Konkurs Nauk Przyrodniczych

konkursprzyr2020b

Z myślą o uczniach zdolnych wykazujących szczególne zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi 4. marca 2020r. w Zespole Szkół w Siemiatyczach odbył się finałowy etap Powiatowego Konkursu Nauk Przyrodniczych, pod patronatem Starosty Powiatu Siemiatyckiego Jan Zalewskiego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie  klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z powiatu siemiatyckiego, tj.: SP nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach, SP nr 1 w Siemiatyczach im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nurcu Stacji, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grodzisku, Szkoła Podstawowa w Szerszeniach, Szkoła Podstawowa w Tołwinie.

Spośród blisko 70 uczestników etapu szkolnego wyłoniono 28 uczniów, którzy wzięli udział w etapie finałowym. Wyniki konkursu i uroczyste wręczenie nagród, odbędzie się na Dniach Otwartych Szkoły. Uczniowie  zmierzyli się z zadaniami z biologii, chemii, fizyki i geografii, które wymagały od nich rozległej wiedzy i umiejętności twórczego myślenia do rozwiązywania zadań problemowych z zakresu tych nauk. Organizatorami konkursu była dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół w Siemiatyczach.

konkursprzyr20202c

konkursprz20201a