LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH

23 i 24 października 2019 r w naszej szkole już po raz czwarty uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w projekcie „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”.

 

Celem głównym było przybliżenie młodzieży zasad aplikowania o środki na wsparcie start-upów w ramach Platform startowych współfinansowanych z Programu Polska Wschodnia, oraz zapoznanie uczniów z dobrymi praktykami i przykładami przedsiębiorczości młodych ludzi.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w biznes.

Lekcję przeprowadziła Pani Bożena Krzyżanowska w oparciu o przygotowany scenariusz oraz materiały. Film informacyjny w formie animacji, gra planszowa „Czas na start-up!” oraz zadania konkursowe podobały się młodzieży.

Więcej informacji na temat Platform Startowych i Start-Upów można uzyskać na stronie  www.platformy startowe.gov.pl

Organizatorem projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III” jest Departament Programów Ponadregionalnych, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Instytucja Zarządzająca Programem Polska Wschodnia 2014-2020.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani i aktywni na lekcji.  Atrakcyjność zajęć podniosły również upominki, które otrzymali uczniowie za aktywny udział w lekcji.