SZKOLNA LEKCJA MATEMATYKI

10 czerwca 2022 r. spotkaliśmy się na ogólnoszkolnym turnieju matematycznym. Na zielonej trawie, ogrzani słońcem, przy lekkich powiewach wiatru zmagania toczyły dwie drużyny: żółta – dziewcząt i biała – chłopców. Podczas dzisiejszej lekcji królowała statystyka matematyczna dotycząca ucznia naszej szkoły.

W szkole mamy więcej dziewcząt niż chłopców, najpopularniejsze żeńskie imię to Julia, najwięcej uczniów ma niebieskie oczy, 13% nie ma rodzeństwa, ponad połowa codziennie przed wyjściem do szkoły je śniadanie, a na pracę domową z matematyki wystarcza 30 minut dziennie.

Walka była wyrównana. Każda z drużyn do ostatniego pytania miała szansę na zwycięstwo, które to na swą szalę przechylili panowie. Turniej pokazał, że matematyka da się lubić, wyzwala uśmiech i pozytywne emocje.

Za pomysł oraz organizację turnieju odpowiadały panie uczące matematyki: Teresa Urbańska, Małgorzata Kościaniuk i Barbara Łuba.