SOLIDARNI Z UKRAINĄ JESTEŚMY Z WAMI

UKRAINA

Nie możemy być obojętni  wobec wojny  i  tragedii wielu ludzi na Ukrainie. Chcemy pomagać, włączamy się do akcji pomocy organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach.

Od poniedziałku w naszej szkole organizujemy zbiórkę rzeczy tak bardzo potrzebnych uchodźcom i ludziom, którzy pozostali na Ukrainie. Prosimy o przynoszenie ofiarowanych rzeczy do biblioteki szkolnej. Za każdy gest płynący z serca dziękujemy.

W szczególności potrzebne są:

- koce, śpiwory, karimaty,

- środki opatrunkowe,  folia NRC (koc termiczny)

- papier toaletowy, chusteczki higieniczne, podpaski, tampony, mydła, szampony, pasty do zębów

- konserwy, kasze, ryż, makarony, cukier, sól, woda niegazowana, kawa, herbata,

- dla dzieci: kaszki, mleko, żywność dla dzieci w słoiczkach, pampersy, płyny do kąpieli, oliwki.

We wtorek zorganizujemy również zbiórkę pieniędzy. W szkole odbyła się nasza wspólna akcja pieczenia pączków na tłusty czwartek. Część dochodów z tej akcji przekażemy na rzecz uchodźców  z Ukrainy.

W obliczu wojny na Ukrainie deklarujemy swoje wsparcie i pomoc. Nie będziemy obojętni.    POMAGAMY#