KONKURSY FOTOGRAFICZNE

Szósta edycja Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy, ogłoszona została jesienią 2011 r., a jej rozstrzygnięcie miało miejsce 19 kwietnia 2012 r.

Jury, obradujące w tradycyjnym już składzie: dyrektor Bożena Krzyżanowska, Renata Propkopiak - instruktor SOK i Jacek Wysocki - fotograf, spotkało się 18 kwietnia w czytelni szkolnej, by wybrać najlepsze prace. Okazało się, że najwyżej ocenione zostało zdjęcie Beaty Jurczuk z kl. III D „Cerkiew”. Drugą nagrodę zdobyła fotografia Pauliny Kobus z kl. II C - „Kościół Wniebowzięcia NMP”, a trzecią Jana Scaduto z kl. II E - „W kadrze przeszłości 2”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy również nagrody książkowe, które wręczyła wicedyrektor Bożena Czerkas.

Uczestnicy konkursu fotograficznego 2012r.

„Ścieżki naszego życia” – to temat piątej edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy. W konkursie, o którym już od października 2010 r.  informowały plakaty i strona internetowa szkoły, ostatecznie wzięło udział ośmioro uczniów.

24 lutego 2011r. w bibliotece szkolnej miały miejsce obrady jury w tradycyjnym już składzie: dyrektor Bożena Krzyżanowska, Renata Prokopiak (instruktor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury) i państwo Anna i Jacek Wysoccy (Zakład Fotograficzny FotoWysoccy). Po krótkiej dyskusji wybrano najlepsze prace. Większość uczestników konkursu zdecydowała się utrwalić na swoich zdjęciach bezludne ścieżki i drogi na tle przyrodniczych krajobrazów. Oceniającym najbardziej spodobały się fotografie przedstawiające dróżkę leśną w złocistych odcieniach, drogę przez las tuż po pierwszych opadach śniegu i ludzi zmierzających w stronę cerkwi na Grabarce.

Po rozkodowaniu prac okazało się, że ich autorką jest Beata Jurczuk z klasy II D LO. Beata wzięła udział w konkursie już po raz drugi, w ubiegłym roku przyznano jej wyróżnienie. Drugie miejsce przypadło Agacie Smolak z kl. II F LO, która swoje prace zgłosiła po raz pierwszy.

Trzecie miejsce zajął Michał Charyton z kl. II D LO, jeden z laureatów poprzedniej edycji konkursu.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się 7 marca 2011 r. w bibliotece szkolnej. Nagrody książkowe, albumy z fotografiami, ufundowała Rada Rodziców. Dodatkowo zdobywcy I i II miejsca zostali zaproszeni przez państwa Wysockich na sesję zdjęciową, po której otrzymają pamiątkowe fotografie portretowe.

Wystawę zdjęć konkursowych można było oglądać w bibliotece szkolnej do połowy marca.