II Siemiatycki Marsz Biało-Czerwony - Piękna lekcja patriotyzmu

Na  zaproszenie licealistów  bardzo licznie odpowiedzieli uczniowie siemiatyckich szkół, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi  im. Jana Pawła II, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum Gminnego, Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Specjalnych.

Wszyscy ubrani w stroje biało – czerwone, nieśliśmy ze sobą flagi i balony w kolorach narodowych dając wyraz naszemu przywiązaniu do barw i symboli narodowych. Było pięknie, biało-czerwono, patriotycznie i narodowo.

Flaga zajmuje szczególne miejsce w naszej tradycji i kulturze. Wyraża i podkreśla naszą tożsamość i pamięć o tych, którym zawdzięczamy wolną Polskę. Jesteśmy przekonani, że takie działania szkoły mają ogromną wagę w wychowaniu młodego pokolenia.

Uszyliśmy flagę biało-czerwoną do udekorowania budynku szkoły.  Uczniowie i nauczyciele wykonali kwiaty biało-czerwone,  które umieściliśmy przed szkołą, by pokazać nasz patriotyzm i przywiązanie do barw narodowych.

Dziękujemy dyrekcjom, nauczycielom i uczniom siemiatyckich szkół za udział w II Siemiatyckim Marszu Biało-Czerwonym.

Zapraszamy wszystkich za rok