Pielgrzymka maturzystów

W dniach 2-3 marca na Jasnej Górze odbyła się tegoroczna pielgrzymka maturzystów z Diecezji Drohiczyńskiej. Nie mogło tam zabraknąć również reprezentacji naszej szkoły.

Dość liczną, bo 59-osobową grupą, w skład której weszli przedstawiciele wszystkich klas trzecich, wsparci opieką naszych nauczycieli (katechety - ks. Rafała Zbuckiego oraz wychowawców – pani Bożeny Czerkas, Justyny Owczarskiej i Ewy M. Iwaniak) udaliśmy się do Częstochowy, by wziąć udział w modlitewnym spotkaniu i Matce Bożej zawierzyć wszystko to, co jest dla nas ważne. Czuwanie rozpoczęło się konferencją pt. „Idźcie i głoście”, na której nastąpiło zawiązanie wspólnoty. W sumie z kilkunastu placówek do Częstochowy przyjechało łącznie ponad tysiąc uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po konferencji, tradycyjnie już, na jasnogórskich wałach odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po niej była chwila czasu wolnego na przygotowanie się do Apelu Jasnogórskiego i wieczornego czuwania w kaplicy Cudownego Obrazu. Na zakończenie pielgrzymki uczestniczyliśmy we Mszy św., którą odprawił pasterz Diecezji Drohiczyńskiej, ks. biskup Tadeusz Pikus. Za każdy punkt pielgrzymkowego programu odpowiadała inna szkoła. My swoje 5 minut mieliśmy na zakończenie. W imieniu wszystkich młodych podziękowania księdzu biskupowi za jego obecność złożyli uczniowie naszego liceum – Patrycja Jankowska i Sebastian Manturewicz z kl. IIIA.