MARSZ ŻYWEJ PAMIĘCI POLSKIEGO SYBIRU

9 września uczniowie klas IIIA, IIC, IID oraz IB wraz z nauczycielkami panią Alicją Smoktunowicz, Agnieszką Stypułkowską, Małgorzatą Sawczuk oraz Moniką Basistą wzięli udział w XVI Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku. Uroczystości miały na celu upamiętnienie i oddanie czci zesłańcom i ofiarom represji sowieckich. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Nauczyciele polscy - zesłańcy Sybiru”. Wzięło w nich udział ponad 13 tysięcy osób – Sybiracy oraz kombatanci, ich rodziny, a także uczniowie ze szkół z terenu całej Polski, harcerze, mieszkańcy i władze miasta oraz goście z zagranicy. Łącznie na obchody przybyło 278 pocztów sztandarowych. Uczestnicy zebrali się pod Pomnikiem Katyńskim w parku Zwierzynieckim. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i wysłuchaniu przemówień marsz wyruszył ulicami Świętojańską, Branickiego i Piastowską do kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego. Po mszy świętej oddano cześć poległym przy Grobie Nieznanego Sybiraka.  A.U.