accessible

Zbliżające się ferie zimowe to czas, w którym dzieci i młodzież korzystają z różnych form zorganizowanego wypoczynku. Propozycji obozów czy półkolonii jest bardzo dużo. Nadzór nad ich organizacją sprawuje kurator oświaty, ale to rodzice decydują, komu powierzą opiekę nad swymi dziećmi. Aby pomóc Państwu w dokonaniu tego wyboru, proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami.
1. Każdy organizator wypoczynku zobowiązany jest zgłosić wypoczynek do kuratorium oświaty. Dotyczy to zarówno szkół, klubów sportowych, biur podróży, organizacji religijnych jak i prywatnych przedsiębiorców. Nikt nie jest zwolniony z tego obowiązku.
2. Zgłoszenie wypoczynku jest sprawdzane przez pracowników kuratorium oświaty. Wypoczynek może odbyć się wyłącznie po zatwierdzeniu zgłoszenia przez pracownika kuratorium oświaty i tym samym umieszczenia go w ogólnopolskiej bazie wypoczynku prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
3. Baza wypoczynku znajduje się pod adresem: http://wypoczynek.mein.gov.pl.
4. Kto organizuje wypoczynek pomimo braku umieszczenia zgłoszenia w bazie wypoczynku, podlega karze grzywny.
5. Wypoczynek umieszczony w ogólnopolskiej bazie wypoczynku kontrolowany jest przez Sanepid, Policję oraz pracowników kuratorium oświaty.
6. Zapisując dziecko na obóz, kolonie czy półkolonie warto zapytać organizatora o numer zgłoszenia do kuratorium oświaty.
7. Rodzice mogą sprawdzić, czy wypoczynek został umieszczony w bazie wpisując jego miejsce i datę lub numer zgłoszenia. Taką informację można również uzyskać w Kuratorium Oświaty w Białymstoku podając nazwę organizatora, termin i miejsce wypoczynku.
8. Wielu pracodawców, dofinansowując dzieciom pracowników różne formy wypoczynku, wymaga potwierdzenia umieszczenia wypoczynku w bazie. Taki dokument rodzice mogą otrzymać wyłącznie od organizatora.
9. Opracowane zostały Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa  Zdrowia, Ministerstwa Edukacji i Nauki dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022, które stanowią podstawę dla organizatorów wypoczynku do opracowania własnych regulaminów i procedur, adekwatnych do organizowanych różnych form wypoczynku. Z wytycznymi można zapoznać się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pracownicy Kuratorium Oświaty w Białymstoku służą pomocą. Zachęcam do korzystania z naszej strony internetowej www.kuratorium.bialystok.pl zakładka Załatwianie spraw/Wypoczynek, gdzie znajdują się aktualne informacje i materiały instruktażowe.

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie

 

Zgodnie z komunikatem MEiN od 20 grudnia do 9 stycznia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie.  Przedstawia się to następująca: w dniach 20, 21, 22  grudnia 2021 oraz  w dniach 3, 4, 5 stycznia 2022 uczymy się zdalnie z wykorzystaniem wdrożonego w szkole systemu Google Meet.  Prosimy Rodziców o zadbanie, by uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach zdalnych. W czasie przerwy świątecznej od 23 grudnia do 31 grudnia 2021 nie będą realizowane zajęcia stacjonarne wychowawcze i opiekuńcze.  Dzień 7.01.2022 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych wynikający z kalendarza dni wolnych dyrektorskich.

                                                                                             Bożena Krzyżanowska

                                                                                                   Dyrektor Zespołu Szkół w Siemiatyczach

 

cenzor195

 

PIERWSZY PO PÓŁTORAROCZNEJ PRZERWIE, A TAK W OGÓLE 95. NUMER „CENZORA” JUŻ JEST  DOSTĘPNY. MOŻNA NAS  CZYTAĆ NA STRONIE SZKOŁY LUB NA TABLICACH PRZY PRACOWNI NR 76 W NOWEJ SZKOLE.

 

W tym numerze polecamy:

1. Nasi w Grecji- Z uczestniczkami projektu „Kultura jako kompetencja młodego Europejczyka”, realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” rozmawia Daria Osmólska

2. Nasi w Belgii- O życiu w Belgii i belgijskim systemie szkolnym w rozmowie z Kasią Sołomachą opowiada Julia Kryszczuk z klasy IIIF, która mieszkała tam do trzynastego roku życia.

3. Nasze pasje- o swojej pasji literackiej opowiada Kasia Arcimowicz z klasy IIA, zamieszczamy też jej wyróżnione w konkursie opowiadanie

4. Sonda o bajkach z dzieciństwa przeprowadzona wśród uczniów i nauczycieli - zainspirowana przypadającym 5 listopada  Międzynarodowym  Dniem  Postaci z Bajek sondę przeprowadziła Agnieszka Gumieniak

 

Zajrzyjcie, przeczytajcie, skomentujcie. Wszelkie sugestie, Wasze teksty,  prace plastyczne, które chcielibyście opublikować, są mile widziane. 

                                                                                                REDAKCJA

 

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku nasza szkoła, po raz kolejny, włączyła się w tę akcję obejmując pomocą  rodzinę z trójką dzieci, mieszkającą na wsi. Z dużym zaangażowaniem cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły staraliśmy się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy. Ogromną ofiarnością wsparli naszą akcję rodzice uczniów. Na zakup niektórych sprzętów otrzymaliśmy środki finansowe ze zbiórki dokonanej wśród radnych Powiatu Siemiatyckiego.

15 grudnia 2021 r. już po raz siódmy odwiedziliśmy naszych podopiecznych z ZPO w Bacikach. W tym roku fundusze na zakup świątecznych prezentów (1700 zł) przekazali nam członkowie Rady Powiatu na czele ze Starostą Panem Markiem Boblem.  Mikołaj wręczył również prezenty dzieciom z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bacikach, wspólnie odśpiewaliśmy kolędy i złożyliśmy świąteczne życzenia.

Zachęcamy do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności” organizowanej z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Inicjatywa jest znakiem pamięci o ofiarach i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny.  Przypomnieniem brutalnej polityki władz PRL niech będą świece, które rozbłysną w naszych oknach w poniedziałek, 13 grudnia o symbolicznej godzinie 19:30. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN.

6 grudnia w naszej szkole po raz kolejny został zorganizowany Mikołajkowy Kiermasz Ciasta. Ta coroczna akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej nie tylko ze względu na fakt, że tego dnia można delektować się smakiem rozmaitych domowych słodkości, które nasi uczniowie upiekli samodzielnie lub z niewielką pomocą dorosłych, ale również z uwagi na to, że cały dochód z kiermaszu przeznaczamy zwyczajowo na jakiś cel charytatywny. W tym roku kwotą ponad 1200 zł zasililiśmy zbiórkę na rzecz pomocy rodzinie, którą nasza szkoła opiekuje się w ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.

15 listopada 2021 r. rozstrzygnięto Konkurs Plastyczny im. Stefana Feista pt. "Siemiatycze różnorodne". Z naszej szkoły  do konkursu przystąpiła Sonia Korol z klasy 1B, Aleksandra Dekarz, Justyna Kurzelewska z klasy I C.

Oto prace i wyniki konkursu:

 

I miejsce i Nagroda  NSZZ Solidarność

ALEKSANDRA DEKARZ

 

Aleksandra Dekarz, klasa I C

 

 

Strona 22 z 52